Откриха китайски сладки с меламин във Франция

https://blitz.bg/svyat/otkriha-kitayski-sladki-s-melamin-vav-franciya_news18050.html Blitz.bg

След извършени тестове Франция забрани продажбата в страната на продуктите на двама китайски производители на сладкиши.

В изявление на френското министерстов на селското стопанство се казва, че ниво на меламин, превишаващо допустимите норми, е било открито в бонбоните “White Rabbit” и бисквитите “Koala”, затова продуктите на тези компанини трябва да бъдат изтеглени от употреба и унищожени. Според източник от министерството няма пострадали французи след употреба на сладкишите. Десетки хиляди деца се натровиха с меламин в Китай, а 4 от тях починаха. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай