В Зимбабве бе отпечатана банкнота с номинал 10 млрд. местни долара.
Местната централна банка съобщи, че още в сряда може да пусне в обръщение банкноти с по-висока деноминация, като по този начин се опита да помогне на населението да се справи с хиперинфлация.
Само преди две години местното правителство, ръководено от диктатора Роберт Мугабе, премахна три нули от местните долари, като по този начин се опита да се пребори с обезценяването. Международният валутен фонд пък съобщи, че годишната инфлация в африканската държава Зимбабве може да достигне 100 000 %. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.