Отпечатаха банкнота от 10 млрд. долара

https://blitz.bg/svyat/otpechataha-banknota-ot-10-mlrd-dolara_news27987.html Blitz.bg

В Зимбабве бе отпечатана банкнота с номинал 10 млрд. местни долара.

Местната централна банка съобщи, че още в сряда може да пусне в обръщение банкноти с по-висока деноминация, като по този начин се опита да помогне на населението да се справи с хиперинфлация.

Само преди две години местното правителство, ръководено от диктатора Роберт Мугабе, премахна три нули от местните долари, като по този начин се опита да се пребори с обезценяването. Международният валутен фонд пък съобщи, че годишната инфлация в африканската държава Зимбабве може да достигне 100 000 %. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай