Папа Бенедикт Шестнайсети постави началото на тържествена литургия по случай Рождество Христово в изпълнената с хора базилика "Св. Петър" в Рим, предадоха агенциите.
На празничната меса присъстват италианските лидери, както и посланици на чужди държави, акредитирани към Светия престол. На обяд папата ще произнесе традиционното си коледно послание към света "Урби ет Орби" (Към Града и към Света).
Хиляди поклонници и туристи изпълниха базиликата "Св. Петър" за службата. За онези, които не успяха да влязат, са предвидени огромни екрани на едноименния площад. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.