"Пазаруват без да знаят какво купуват" - българско и гръцко нашествие към Турция
Турция се намира в икономическа криза с инфлация от над 21%, но чужденците са станали 4 пъти повече
"Шпигел" припомня, че миналата седмица президентът Реджеп Тайип Ердоган обяви мерки срещу обезценяването на турската лира.
През декември тя достигна исторически спад - 18,36 лири за един щатски долар – обезценяване с над 60 процента за една година. След обявяването на мерките курсът се повиши донякъде - в понеделник един долар се обменяше за 11,4 лири. Но това пак е с 35 процента по-малко, отколкото преди година.
Българите пазаруват най-масово в Одрин - минават през обменните бюра и тръгват по пазари и супермаркети, пише DW.
Пред "Euronews" дошлата също от България Гюлфие Осинова казва следното: "За мен е по-практично да пазарувам тук. Купувам дрехи и храна, както и всичко останало, от което имаме нужда за нас, за децата и за внуците. В България всичко е много по-скъпо. Обмених 500 лева - това ще стигне за всички ни".
Турция се намира в икономическа криза с инфлация от над 21 процента, по официални данни. Но за купувачите от България стоките в турските дюкяни са изключително евтини. В последните седмици чужденците са станали четири пъти повече, казва Бюлент Рейсоглу от управата на пазарите в Одрин. Той разказва, че паркингите са пълни с български коли. "Пазаруват като луди без да знаят какво купуват" - така той описва ситуацията и допълва, че хората купуват определени стоки в огромни количества.
И хората от съседна Гърция идват да обменят своите евро в лири и да пазаруват. Една от купувачките споделя, че се радва на възможността да купи подаръци за семейството си.
Последвайте ни
Командир Георги Вазов.1913гОдрин.Тсктика :По пет на нож!Турците бягат като пилци.Велика победа .
Турция е известна с вековно насилие ,пещерно мислене и Мехмет Агджа
Никога не бих отишъл там.Като се сетя кви насилници изнасилвачи са били 5 века и ми се драйфа.Стоя далеч от пещерни хора с на боята манталитета.
За гърците има голяма грешка.Те имат омраза огромна към турците .Видял съм я с очите си
Е,защо не ходят в ЦУМ на пазар?
По същия начин от ЕС идват туристи в България. Така те с високите си заплати живеят разкошно докато са на почивка в България. Така трябва и българите да могат да ходят в ЕС на евтини почивки. Но за целта трябва да получаваме заплати колкото тях.
След като сме членове на НАТО и ЕС то трябва и в България да се изграждат истински небостъргачи както в тези страни. Съвременни и скоростни влакове, Магистрали стадиони. За резил станахме със смешните и примитивни стадиони. Вместо да взимат заем за въоръжаване, трябва да да си вземат наема от САЩ за 16 години от военните ни бази. С тези пари ще се въоръжаваме вместо със заем.