Петролът продължи да поевтинява

https://blitz.bg/svyat/petrolat-prodalzhi-da-poevtinyava_news25874.html Blitz.bg

Цените на петрола на международните пазари в петък продължиха да падат на фона на продължаващата финансова криза и увеличаванетона броя на безработните в САЩ.

Цената на януарските доставки за петрол тип “Брент” от Северно море на Лондонската стокова борса в края на тръжната сесия намаля с 3,16 долара до 39,74 долара за барел. На Нюйоркската стокова борса цената на януарските фючърси за американски лек суров петрол се понижи с с 2,86 долара до 40,81 долара за барел. Това са най-ниските стойности от декември 2004 г. насам. Анализатори вече предвиждат цени под 25 долара за барел през 2009 г. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай