Почина режисьорът на филма „Бялото слънце на пустинята”

https://blitz.bg/svyat/pochina-rezhisyorat-na-filma-byaloto-slance-na-pustinyata_news71078.html Blitz.bg

Почина режисьорът на култовия съветски филм „Бялото слънце на пустинята” Владимир Мотил, съобщава радио „Ехото на Москва”.

Режисьорът почина на 82 годишна възраст.

Преди две седмици Мотил беше хоспитализиран по спешност след получен сърдечен пристъп. Оттогава режисьорът се намираше в реанимация, но лекарите не успяха да спасят живота му.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай