Полските войници се изтеглиха от Ирак след 5-годишно присъствие

https://blitz.bg/svyat/polskite-voynici-se-iztegliha-ot-irak-sled-5-godishno-prisastvie_news20450.html Blitz.bg

Последните 100 полски войници, които бяха останали в Ирак, се завърнаха в Полша, слагайки край на петгодишното полско присъствие в тази арабска страна, предаде Интерфакс.

През това време в Ирак загинаха 22 полски войници, а 70 бяха ранени. Мисията в Ирак стана първата подобна мисия за полската армия. Първоначално в страната бяха изпратени 2 900 полски войници, които обаче след това бяха редуцирани на 900. Отчитайки ротацията, общо в Ирак са били 10 000 полски войници. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай