Поулсън моли конгреса на САЩ да използва втория транш от 700-те млрд. долара

https://blitz.bg/svyat/poulsan-moli-kongresa-na-sasht-da-izpolzva-vtoriya-transh-ot-700-te-mlrd-dolara_news27853.html Blitz.bg

Американският министър на финансите Хенри Поулсън се обърна към конгреса с молба да получи разрешение за използването на втория транш от пакета от 700 млрд. долара, съобщи агенция "Блуумбърг".

Първият транш на обща стойност 350 млрд. долара бе изразходван за по-малко от 3 месеца. Конгресът "ще трябва да разреши използването на останалите средства, за да бъде поддържана стабилността на финансовите пазари", се казва в изявлението на Поулсън. "Ще обсъждам този процес с представители на конгреса и екипа на Барак Обама в най-скоро време", отбеляза министърът. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай