Новият румънски премиер Емил Бок получи доверието на парламента за състава на своето коалиционно правителство, в което министерските постове са разделени поравно между неговата Либерал-демократическа партия и Социалдемократическата партия.
Новото правителство получи положителния вот на 324 депутати от общо 439 участвали в гласуването, а 115 бяха против. "От името на моя екип ви благодаря за гласуваното доверие. Съзнавам отговорността, която тежи на раменете ми", каза Бок пред двете камари на парламента. Той увери, че неговото правителство ще "осигури стабилността на страната". Преди гласуването лидерът на Либерал-демократическата партия обяви, че мисията на неговото правителство е да "се справи с кризата и да продължи реформите", като няма да се поколебае "да приложи драконовски мерки", но и няма "да пожертва своята социална политика, за да смекчи негативните ефекти на кризата". /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.