В Азърбайджан се завърнаха 150-те миротворци, чиято мисия в Ирак приключи, съобщиха от министерството на отбраната на страната.
"Миротворческият контингент от 150 военнослужещи от азърбайджанската армия се прибра в републиката в съответствие с решението на азърбайджанския парламент от 11 ноември 2008 г.", се казва в съобщението. 14 офицери, 16 сержанти и 120 войници пазеха водохранилища и ВЕЦ в иракския град Ал Хадида. Азърбайджан изтегли и контингента си от Косово. В момента 90 азербайджански военнослужещи са част от международните миротворчески сили в Афганистан. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.