Съвместната работа между Русия и ЕС в икономическата сфера ще повишава прозрачността и стабилността както на руската, така и на европейската икономика, смята руският премиер Владимир Путин.
“Такава съвместна работа ще повишава прозрачността, ще повишава надеждността и стабилността и на руската, и на европейската икономика. Ние ще продължим да провеждаме такава политика”, заяви Путин по време на разговора си с руснаците в пряк ефир, предаде РИА “Новости”. Путин отбеляза, че ЕС остава най-големият търговски и икономически партньор на Русия, на него се падат 50 % от стокооборота на Русия. “Ние не просто търгуваме със страните от ЕС, в икономическата сфера, в нейните ключови отрасли става реална интеграция и един от тези ключови отрасли е енергетиката”, каза Путин. Той посочи, че Русия е допуснала много европейски компании в своя енергиен сектор, те са придобили големи пакети в руските електроенергийни компании. “Ние приветстваме такива инвестиции. Допуснахме ги в добива на петрол и газ. Трябва да отдадем дължимото на нашите европейски партньори, те тръгнаха заедно с нас да изграждат нови маршрути за доставка на енергоресурси за Европа”, каза Путин, като отбеляза, че ярък пример за това са строителството на Северен поток и плановете за Южен поток. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.