Американският държавен секретар Кондолиза Райс призова международната общност за засилване на натиска върху правителството на Зимбабве.
Райс каза, че ще разговаря със съюзниците на САЩ в Африка и с Великобритания, с помощта на които Вашингтон ще се опита да прокара в ООН предложение за увеличаване на натиска върху президента Робърт Мугабе. „Според мен е крайно време международната общност да увеличи санкциите срещу режима на Мугабе”, посочи тя. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.