Раздадоха "Шнобеловите награди" за 2017 г. Вижте защо ушите ни растат цял живот!
Зародишите си умират да слушат музика от влагалището на майките си
Физика
Наградата в раздел физика получи Марк-Антоний Фардин, който доказа, че котките могат да приемат три агрегатни състояния: твърдо, течно и газообразно.
Според учения, способността на котките да приемат формата на съда - това е критерий за течност, а да запълват обема му - критерий за газообразно състояние.
За мир
Тази награда отиде при група учени от различни страни, които откриха нов метод за лечение на хъркането. Според тях, то се лекувало напълно след четири месеца упражняване по свирене на диджериду. Това е духов инструмент на австралийските аборигени, направен от ствола на евкалипта.
Хидродинамика
Учени от САЩ и Южна Корея бяха наградени за изследване как да се носи кафе. Предмет на разработката им е как да се носи кафето, без да се разлива. При бързо ходене, е най-добре да се държи във чаша за вино, а при бавно - в обикновена чаша.
Най-ефективният начин - да се ходи назад.
Медицина
Френски невробиолози доказаха, че в мозъка съществува отделна област, която отговаря за любовта към сиренето. Според тяхното изследване, хората, които мразят сирене, имат черна субстанция и бледи петна в тази част на мозъка.
Когнитивни науки
Изследователи от Великобритания, Италия и Испания доказаха, че болшинството близнаци не различават себе си на фотографиите. Освен това се предполага, че този факт влияе върху себеоценката им.
Акушерство
Испански колектив направил доста необичайно изследване. Според резултатите, детето, намиращо се в утробата на майката, много по-добре възприема музиката, ако източникът й се намира... в нейното влагалище. Вече има прибор, направен за тази цел и той е патентован.
Икономика
Учени от Австралия доказаха, че контактът с крокодили повишава хазартното чувство у човека. Те карали доброволци да държат в ръце от тези влечуги и ако човекът не изпитвал дискомфорт, това показвало стила му при хазартните игри.
Анатомия
Тук били наградени британци, които успели да обяснят защо старците имат по-големи уши. Както се оказва, след тридесетата година, ушите ни започват да растат отново. Това се случва и при мъжете, и при жените, но при слабия пол се забелязва по-малко поради обясними причини.
Превод: БЛИЦ
Последвайте ни
0 Коментара: