Русия намалява броя на войската си до 1 милион души

https://blitz.bg/svyat/rusiya-namalyava-broya-na-voyskata-si-do-1-milion-dushi_news17685.html Blitz.bg

Русия иска да намали броя на войниците във войската си до 2012 година с повече от 100 000. Така руската армия тогава ще разполага само с войска от 1 милион войници, предаде АП.

Министърът на Отбраната в Русия Анатоли Сердюков обяви в Москва, че военните сили ще изпълнят по този начин предписанията на президента Дмитрий Медведев от преди месец. По предварителни планове военните сили на Русия трябваше да бъдат съкратени до 1 милион души едва през 2016 година. В момента в Русия все още има задължителна военна служба, която също трябва да бъде съкратена от 2 на 1 година. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай