Руски богаташи са загубили 40 млрд. долара само за една седмица

https://blitz.bg/svyat/ruski-bogatashi-sa-zagubili-40-mlrd-dolara-samo-za-edna-sedmica_news16674.html Blitz.bg

“Тези бедни руснаци”, пише американската редакция на списание “Форбс за обеднелите руски капиталисти, предаде Топнюз.Ру.

Според списанието най-големият “неудачник” е собственикът на Новолипецкия металургичен комбинат Владимир Лисин. Заради финансовата криза той е загубил повече от 11 млрд. долара. Сумата е внушителна, особено ако се вземе предвид, че по оценки на “Форбс” тя е съвсем мъничко по-малка от половината състояние на богаташа. Грандиозни загуби са понесли собственикът на “Уралкалия” Дмитрий Риболовлев и собственикът на “Северстал” Алексей Мордашов. Затова пък в списъка на руските капиталисти “неудачници” не попадат нито Роман Абрамович, нито Олег Дерипаска. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай