Тази Коледа много банкери на Уолстрийт получават не традиционните финансови бонуси, които могат многократно да надхвърлят годишното им възнаграждение, а обезценили се активи, съобщи американската телевизия “Си Ен Ен”.
Примерът бе даден от “Credit Suisse”, която обяви в навечерието но Коледа, че ще плати 80% от традиционния размер на бовусите на своите мениджъри с “неликвидни активи” или финансови инструменти, включително ценни книжа, свързани с ипотечни кредити, които се обезцениха най-много. Това са същите ценни книжа, които бяха най-спекулативни през последните няколко години, а сега са познати на Уолстрий като “боклук”. Белия дом прие антикризисен пакет за изкупуването на подобни активи на стойност 700 млрд. долара, срещу които ще получи акции в банките. Чистата печалба на Уолстрийт за 2007 г. бе само 3,2 млрд. долара, а през благоприятна та за американския пазар 2006 г. печалбата бе 20,9 млрд. долара. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.