САЩ настръхнаха! Прехвърлят стратегически изтребители F-22 в Южна Корея!

В района вече са дислоцирани стратегически ядрен бомбардировач В-52 и линеен кораб

https://blitz.bg/svyat/sasht-nastrahnaha-prehvarlyat-strategicheski-iztrebiteli-f-22-v-yuzhna-koreya_news393339.html Blitz.bg

САЩ ще разположат на 17 февруари в Южна Корея четири стратегически „невидими” изтребителя F-22, предаде днес южнокорейската агенция Рьонхап.

„Очаква се американските въоръжени сили утре да разположат в Южна Корея четири изтребителя F-22” – цитира агенцията свой военен източник в Сеул.

САЩ започнаха да прехвърлят нови стратегически средства след извършване на 6 януари от КНДР на четвъртото ядрено изпитание. В южната част на страната вече е базиран способния да нанася ядрени удари бомбардировач В-52, а неотдавна в района е прехвърлен линейния кораб North Carolina.

Превод: БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай