САЩ освобождава 30 затворници от Гуантанамо

https://blitz.bg/svyat/sasht-osvobozhdava-30-zatvornici-ot-guantanamo_news46574.html Blitz.bg

САЩ в най-скоро време ще освободи 30 души от затворническия лагер Гуантанамо в Куба, съобщава ДПА.

Това обяви американският министър на правосъдието Ерик Холдер след разговори с правителството на Германия в Берлин. Американското правителство се надява, че и съюзниците в Европа са готови да приемат затворници. Досега никой не отхвърлил това при срещите си с Холдер. За конкретни цифри обаче не са водени разговори. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай