САЩ в най-скоро време ще освободи 30 души от затворническия лагер Гуантанамо в Куба, съобщава ДПА.
Това обяви американският министър на правосъдието Ерик Холдер след разговори с правителството на Германия в Берлин. Американското правителство се надява, че и съюзниците в Европа са готови да приемат затворници. Досега никой не отхвърлил това при срещите си с Холдер. За конкретни цифри обаче не са водени разговори. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.