САЩ с бюджетен дефицит от 455 млрд. долара, ръст със 181 % за година

https://blitz.bg/svyat/sasht-s-byudzheten-deficit-ot-455-mlrd-dolara-rast-sas-181-za-godina_news18633.html Blitz.bg

Правителството на САЩ регистрира рекорден бюджетен дефицит през 2008 финансова година, която приключи на 30 септември, във връзка с това, че напрежението на финансовите пазари отслаби темповете на икономически растеж, а ръстът на разходите беше максималният от 1990 г. насам, съобщи агенция Блумбърг.

Бюджетният дефицит на САЩ възлезе в края на бюджетната година на 455 милиарда долара в сравнение със 162 милиарда година преди това. Предишният рекорд беше през 2004 г. – 413 милиарда долара. Така дефицитът възлезе на 3,2 % от БВП на САЩ в сравнение с 1,2 % през 2007 финансова година, посочва Интерфакс. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай