САЩ са държавата с най-голям процент затворници в света

https://blitz.bg/svyat/sasht-sa-darzhavata-s-nay-golyam-procent-zatvornici-v-sveta_news20394.html Blitz.bg

САЩ са държавата с най-голям процент на затворниците в света, заяви специалният докладчик на ООН по въпроса за мъченията Манфред Новак.

В интервю за телевизията на световната организация Новак отбеляза, че в САЩ зад решетките в момента се намират над 800 души на всеки 100 000 жители. Това е повече от всяка друга държава в света, посочи той. В Европа например показателят е около 100 души на всеки 100 000, в Русия - 600, каза Новак. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай