Сатриани съди „Колдплей“ за плагиатство

https://blitz.bg/svyat/satriani-sadi-koldpley-za-plagiatstvo_news25861.html Blitz.bg

Американският китарист Джо Сатриани заведе дело в Лос Анджелис срещу британската рокгрупа „Колдплей“, обвинявайки номинираните за награда „Грами“ музиканти в плагиатство на едно заглавие, стана ясно от публикувани съдебни документи.

Сатриани, познат с интрументалните си композиции, твърди, че членовете на групата са „копирали и включили съществени пасажи“ на парчето "If I could fly", публикувано през 2004 г. като част от четвъртия им албум, "Viva la vida". Според текста на иска, Сатриани настоява за обезщетение за предполагаемото плагиатство. Представител на групата не бе открит за коментар. Излезлият през юни последен засега техен албум "Viva la vida" се продаде в няколко милиона екземпляра, достигайки върха на хит-парадите в Европа и САЩ. За този албум „Колдплей“ имат 7 номинации за наградите „Грами“ за 2009 г. /Ройтерс

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай