Сенатор предлага да не се спасяват американските банки от фалит

https://blitz.bg/svyat/senator-predlaga-da-ne-se-spasyavat-amerikanskite-banki-ot-falit_news38846.html Blitz.bg

Администрацията на американския президент Барак Обама не трябва да пречи на големите частни банки в страната, оказали се на ръба на разорението заради световната икономическа криза, да фалират, смята председателят на комисията за банките в сената на САЩ Ричард Шелби.

"Да бъдат затворени и изхвърлени от бизнеса. Ако са мъртви, заслужават погребение", каза Шелби в интервю за американската телевизия "Ей Би СИ". Според него подходът на държавата за оказване на подкрепа в трудни времена трябва да бъде еднакъв за големите и малките финансови институции. "Погребваме малките банки, същото трябва да направим и с големите, за да изпратим силно послание към пазара", отбеляза сенаторът-републиканец. През миналата седмица американското правителство получи правото да увеличи своя дял в "Ситигруп" от 8 на 36%. В замяна на това корпорацията получи 25 млрд. долара от пакета с държавни помощи за компании, които вследствие на кризата са се оказали на ръба на фалита. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай