Шефката на ЕК разкри какво са си казали с Тръмп след победата му

Очаквам с нетърпение да укрепим връзките между ЕС и САЩ и да работим съвместно за справяне с геополитическите предизвикателства, съобщи тя

https://blitz.bg/svyat/shefkata-na-ek-razkri-kakvo-sa-si-kazali-s-tramp-sled-pobedata-mu_news1049266.html Blitz.bg

Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен обяви публикация в "Екс", че е провела "отличен" телефонен разговор с новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп, предаде Ройтерс.

Двамата са обсъдили въпроси, свързани с отбраната и Украйна, търговията и енергетиката.

"Очаквам с нетърпение да укрепим връзките между ЕС и САЩ и да работим съвместно за справяне с геополитическите предизвикателства", написа още Фон дер Лайен. 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай