Шоколадът е горивото на най-екологичната състезателна кола

https://blitz.bg/svyat/shokoladat-e-gorivoto-na-nay-ekologichnata-sastezatelna-kola_news47989.html Blitz.bg

Горивото за мотора на един необикновен автомобил е шоколад, отбелязва испанският вестник „20 минути”.

Колата е толкова екологично чиста, че каросерията й е изработена от картофени фибри. Английските изобретатели, създатели на колата-чудо, твърдят, че тя отговаря на всички регламенти за състезанията Формула -3, тъй като може да развие скорост от 230 километра в час. Но за съжаление, не може да се състезава, защото шоколадът не е признат за автомобилно гориво. / БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай