Шварценегер критикува правителството на САЩ за енергийната политика

https://blitz.bg/svyat/shvarceneger-kritikuva-pravitelstvoto-na-sasht-za-energiynata-politika_news45175.html Blitz.bg

Американската автомобилна индустрия затъва заради отсъствието на последователна енергийна политика от страна на администрацията за намаляване на зависимостта от чужд петрол, каза губернаторът на Калифорния Арнолд Шварценегер.

"Правителството трябва да подпомогне финансово автомобилостроителите за научни изследвания и развитие, но то не може непрекъснато да сменя политиката", заяви Шварценегер пред Асоциацията на автомобилните инженери в Детройт, Мичигън. Според него липсата на последователна енергийна политика от края на 80-те години на миналия век е навредила на автомобилните компании, а провежданата политика, опираща се на ниските цени на горивата, не е акцентирала достатъчно върху иновациите. На "столицата" на американската автомобилна индустрия Детройт, където се намират трите големи автомобилостроителни компании "General Motors", "Ford" и "Chrysler", й трябваше много време, за да се промени. Но правителствената политика също навреди. И двете страни търпят критика", каза Шварценегер. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай