След падането на мерките в Германия: 7 души са пипнали COVID-19 в ресторант

Местните власти на област Лер съобщиха снощи, че случаите, открити през тази седмица, са довели до поставянето на най-малко 50 души под карантина

https://blitz.bg/svyat/sled-padaneto-na-merkite-v-germaniya-7-dushi-sa-pipnali-covid-19-v-restorant_news747641.html Blitz.bg

Седем души изглежда са се заразили с коронавируса в ресторант в Северозападна Германия, предаде АП, като се позова на официална информация. Ако информацията се потвърди, това би бил първият подобен случай откакто ресторантите в страната започнаха да се връщат към работа преди две седмици.

Местните власти на област Лер съобщиха снощи, че случаите, открити през тази седмица, са довели до поставянето на най-малко 50 души под карантина.

В продължение на повече от седмица преди това в района нямаше потвърдени случаи на заразяване с коронавируса, отбелязва АП.

На 20 април Германия започна да облекчава ограничителните мерки, свързани с коронавируса и този процес започна да набира скорост.

На 11 май провинция Долна Саксония, където се намира Лер, позволи на ресторантите да отворят врати при спазване на предпазни мерки, включително дистанция от 2 метра между масите, маски за сервитьорите и задължение да се записват имената, адресите и телефоните на гостите, за да може да се проследяват евентуални случаи на заразяване.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай