Цифрата от 417 транссексуални, работещи в Би Би Си, хвърли в шок изпълнителен директор в медията, който заяви, че общият брой е „много, много висок“, съобщава британският „Експрес“.
 
Тунде Огунгбесан – директор по въпросите на многообразието в Би Би Си, заяви, че предприема мащабна реформа, така че да направи работната атмосфера благоприятна за транссексуалните.  
 
„Когато имаш такава цифра, започваш да мислиш как да направиш Би Би Си по-съпричастна, защото хората са ти се доверили“, каза той. По думите му, медията ще трябва да пренапише „наръчника си за стил“ и ще трябва да има нови правила, основани на справедливост и точно използване на термините.
 
„Ако можем да създадем култура, където всеки чувства, че може да даде най-добрата си работа на организацията и с това можете да започнете да се променяте отвътре с начина на мислене и начина, по който хората се държат, и начина, по който излъчват програмите си, значи ще сме постигнали това, което искаме“, каза още той.
 
Разкривайки конфиденциалната информация за Би Би Си, която „само няколко души би трябвало да знаят“, Огунгбесен добави, че около 11% от служителите в медията са лесбийки, гейове, бисексуални или транссексуални. Въпреки това той не смята, че там има достатъчно многообразие и заяви, че трябва да има повече лесбийки.
 
„Би Би Си разбира ползата от разнообразието и включването му в организацията. Вече излязохме извън нормалните зони на разнообразие – полово и етническо, и се разширяваме, за да включим сексуалните ориентации и транс, класовите, религиозните, философските и социално-икономическите аспекти на разнообразието. До 2020 година искаме 8% от нашите хора да са от ЛГБТ общността“, обясни той.
 
По тази причина в компанията няма официален дрескод. Всеки човек има право да избере с какво местоимение да се обръщат към него, а използването на местоимение, обозначаващо друг пол, се счита за вербално насилие. „Поели сме ангажимент да подкрепяме хората, решили да си сменят пола, включително с платен отпуск за медицинските посещения, лечението и хирургичните процедури, в съответствие със здравната ни политика и правилата за присъствие“, каза още той.
 
Говорител на Би Би Си пък каза: „Гордеем се, че имаме такъв разнообразен обхват от хора“.
 
Резултатите от изследването за Би Би Си излизат на бял свят в момент, когато правителството се готви да разкрие плановете си за това как да направи по-малко стресиращ и бюрократичен процеса по смяна на пола в страната.


Превод и редакция: БЛИЦ