Космическата совалка "Атлантис", която имаше мисия да поправи телескопа “Хъбъл”, се приземи успешно на базата Едуарс в щата Калифорния, съобщават световните агенции.
Завръщането на американската совалка на Земята се забави с два дни заради лошото време в Кейп Канаверал (щата Флорида), където бе предвидено кацането й.
Тъй като метеорологичните прогнози не бяха достатъчно точни, от НАСА наредиха на астронавтите да приземят совалката “Атлантис” в Калифорния. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.