Станишев в Скопие: Многократно сме доказали нашето приятелство и добросъседство

https://blitz.bg/svyat/stanishev-v-skopie-mnogokratno-sme-dokazali-nasheto-priyatelstvo-i-dobrosasedstvo_news27148.html Blitz.bg

Премиерите на България Сергей Станишев и на Македония Никола Груевски на пресконференцията си в Скопие за пореден път потвърдиха приятелските отношения между двете страни, предаде македонската телевизия Канал 5.

И Груевски, и Станишев посочиха, че България силно подкрепя Република Македония за евроатлантическата й интеграция и също така, че София подкрепя Скопие за визовата либерализация. “Нашата страна многократно е доказала своето приятелство и добросъседство. България беше първата страна, която призна независимостта на Македония”, припомни Станишев. И двамата премиери отбелязаха, че през изминалите 10 години е постигнат голям напредък в отношенията между двете страни и доказателството за това са 50-те подписани двустранни спогодби. Запитан дали Македония има алтернатива на европейската си и евроатлантическата си интеграция, Груевски каза, че Македония е приключила реформите, необходими за членство в НАТО и упорито работи за изпълняване на стандартите на ЕС. “Силно сме фокусирани върху укрепването на нашата държава в икономически, демократичен и политически план. Докато приключи спорът с Гърция, ние ще надграждаме нашата държава. Нашата ориентация е да стане част от НАТО и от ЕС”, декларира Груевски. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай