Ставаме германци по-лесно от всякога, ето защо

Гражданите на други страни няма да се отказват от паспорта си и ще могат да кандидатстват за гражданство след пет години пребиваване

https://blitz.bg/svyat/stavame-germanci-po-lesno-ot-vsyakoga-eto-zashto_news930102.html Blitz.bg

Правителството на Германия обяви решение за улесняване на получаването на гражданство, съобщи РТЛ.

Гражданите на други страни, вече няма да е нужно да се отказват от своя паспорт, за да получат гражданство. Те ще могат да кандидатстват след пет години пребиваване.

 Решението беше договорено в споразумението за управляващото мнозинство.

 Въвеждат се и улеснения в условието за доказване  на владеенето на език.

Отпада изпитът за гражданство за хора на възраст от над шестдесет и седем години. В момента гражданите на други страни трябва да живеят в Германия поне осем години.

Тогава могат да кандидатсват за гражданство. Новият срок от пет години може и да бъде намален.

Това ще стане от хората докажат високи постижения на своето работно място или в образованието.

 

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай