Стотици ученици в Ню Йорк е възможно да са болни от свински грип

https://blitz.bg/svyat/stotici-uchenici-v-nyu-york-e-vazmozhno-da-sa-bolni-ot-svinski-grip_news46416.html Blitz.bg

Стотици ученици в Ню Йорк е възможно да са болни от вируса на свинския грип, заяви на пресконференция началникът на службата по здравеопазване в града Томас Фридън, предаде РИА Новости.


Двама от заболелите с вируса са хоспитализирани, съобщи той. “Няколко стотин ученици в Ню Йорк са болни със симптоми, които приличат на свински грип. Това може да е свински грип, но може да е обичайна простуда”, каза Фридън на съвместна пресконференция с кмета на града Майкъл Блумбърг. Кметът съобщи, че двамата хоспитализирани със симптоми на вируса H1N1 нямат отношение към заразените деца от училището в Куинс. В болница са настанени двегодишно дете от Бронкс и възрастен от Бруклин. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай