Стотици ученици в Ню Йорк е възможно да са болни от вируса на свинския грип, заяви на пресконференция началникът на службата по здравеопазване в града Томас Фридън, предаде РИА Новости.
Двама от заболелите с вируса са хоспитализирани, съобщи той. “Няколко стотин ученици в Ню Йорк са болни със симптоми, които приличат на свински грип. Това може да е свински грип, но може да е обичайна простуда”, каза Фридън на съвместна пресконференция с кмета на града Майкъл Блумбърг. Кметът съобщи, че двамата хоспитализирани със симптоми на вируса H1N1 нямат отношение към заразените деца от училището в Куинс. В болница са настанени двегодишно дете от Бронкс и възрастен от Бруклин. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.