Тимошенко: Юшченко трябва да си подаде оставката

https://blitz.bg/svyat/timoshenko-yushchenko-tryabva-da-si-podade-ostavkata_news27883.html Blitz.bg

Украйнският премиер Юлия Тимошенко поиска оставката на президента на страната Виктор Юшченко.

“Смятам, че президент на страната, който работи за това да бъде “колкото по-лошо – толкова по-добре” и печели от неприятностите, трябва да си подаде оставката утре заедно с председателя на Националната банка”, заяви Тимошенко в директно предаване на телевизия “Украйна”. Тя обоснова искането си с факта, че президентът, ръководството на националната банка и редица търговски банки според нея са обезценили националнат валута. Освен това Тимошенко твърди, че това обезценяване може да е било направено с цел въвеждането на президентско управление чрез обявяването на извънредно положение в страната. “Докато живея, дишам и разполагам с пълномощия ... няма да допусна подобно развитие на събитията”, заяви тя. Украинският гривен през последните няколко месеца се обезцени почти двойно. Ако в началото на есента един долар се обменяше срещу 5,05 гривена, то на украинския междубанков валутен пазар на 18 декември стойността му бе 9 гривена. Вчера Юшченко даде на Националната банка и търговските банки срок от 10 дни, за да предприемат съвместни мерки за стабилизиране на курса на украинската национална валута. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай