Куче, кръстено „Дебелия Винсент” попадна в приюта на щата Тексас , след като стопанинът му умря. Но Винсент едвам можеше да диша, защото тежеше близо 30 килограма, а е с крехката структура на дакел, съобщава lifenews.ru.
В приюта докторите му направиха изследвания и установиха,че той има доста висок холестерол и проблеми със сърцето. Доброволци пуснаха снимките и историята му във Фейсбук.
На 15-та минута Винсент вече има нова стопанка. Тя не само,че разработи тотално нов начин за хранене на хайванчето, но и и му прави система от упражнения.
След около месец при нея, Винсент вече е по-слаб с 10 килограма и сваля още. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.