Трагедия! Частен самолет се разби в Индия – загина заместник-главен министър

Машината се е разбила в пламъци по време на предизборно пътуване, жертви са всички на борда

https://blitz.bg/svyat/tragediya-chasten-samolet-se-razbi-v-indiya-zagina-zamestnik-glaven-ministar_news1132557.html Blitz.bg

Тежка самолетна катастрофа отне живота на петима души в Индия, сред които и високопоставен политик. Частен самолет, на борда на който е пътувал заместник-главният министър на индийския щат Махаращра Аджит Павар, се е разбил днес в открито поле, предават световните агенции.

Тревога за нова епидемия: Пламна огнище на смъртоносна болест, лечение - няма


Самолетът е излетял от Мумбай – финансовата столица на Индия, и е бил насочен към Барамати, родния град на Павар.

Катастрофата е станала на около 254 километра от Мумбай, като след удара машината е избухнала в пламъци. Кадри от мястото показват гъст дим, издигащ се над овъглените останки.

Към този момент причините за инцидента остават неясни. Разследването е поето от Генералната дирекция по гражданска авиация на Индия.

66-годишният Аджит Павар е пътувал, за да участва в кампанията за местните избори. Освен него са загинали още двама души от политическия му екип, както и двамата членове на екипажа. Самолетът е бил модел Learjet 45, уточняват от авиационните власти.

Павар беше ключова фигура в политическия живот на щата Махаращра и вторият по ранг изборен представител в региона. Той беше част от управляващата коалиция на индийския премиер Нарендра Моди.

Министър-председателят Моди изрази съболезнованията си, като определи Павар като "отдаден държавен служител", чиято загуба е тежък удар за щатската и националната политика.

Коментирай