Турската полиция залови българин с 8 кг кокаин на Капъкуле

Сънародникът ни е арестуван по тежкото обвинение в международен трафик на наркотични вещества

https://blitz.bg/svyat/turskata-policiya-zalovi-balgarin-s-8-kg-kokain-na-kapakule_news1141681.html Blitz.bg

Български гражданин е бил задържан в Турция, след като местните власти са конфискували над 8 килограма кокаин, скрит в автомобила му, съобщава изданието edirneninsesi.com. Акцията е проведена от екипи на отдела за борба с наркоразпространението към Областната дирекция на полицията в Одрин.

Автомобилът с българска регистрация е бил спрян за проверка веднага след влизането му в страната през граничния пункт „Капъкуле“. При щателното претърсване разследващите са открили точно 8 килограма и 60 грама кокаин, разпределени в специално изработени тайници в превозното средство.

Сънародникът ни е арестуван по тежкото обвинение в международен трафик на наркотични вещества. Турският съд вече му е наложил постоянна мярка „задържане под стража“, заявиха от полицията в Одрин. Работата по случая продължава, за да се установи произходът на дрогата и крайната ѝ дестинация.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай