Турските сили постепенно напускат лагера в Ирак

В лагера Заликан сега са останали само около 100 души

https://blitz.bg/svyat/turskite-sili-postepenno-napuskat-lagera-v-irak_news383264.html Blitz.bg

Турските военнослужещи постепенно напускат лагера си в района на Башик в северната иракска провинция Найнава, останали са около 100 души, съобщи иракската телевизия Al Sumaria. Сред тях са инструктори от тренировъчния лагер Заликан.

Според иракските власти, на 4 декември турски военни и бронетехника навлязоха в иракската провинция Найнава под предлог, че обучават бойци от народните отряди, воюващи с ИД.

Иракското МВнР нарече присъствието на турските военни „враждебно действие”, което не е съгласувано с властите и нарушаващо суверенитета на страната.

Превод: БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай