Украйна ще получи мощно оръжие от неочакван съюзник в Европа: Разкрито е съдържанието на пакета

Комплектът боеприпаси включва различни типове снаряди

https://blitz.bg/svyat/ukrayna-shte-poluchi-moshtno-orazhie-ot-neochakvan-sayuznik-v-evropa-razkrito-e-sadarzhanieto-na-paketa_news1110712.html Blitz.bg

Гърция готви голям пакет помощ за Украйна: става въпрос за десетки тежки артилерийски системи и стотици хиляди боеприпаси, които трябва значително да засилят възможностите на Киев, пише Ef.Syn.

Според плана на Министерството на отбраната на Гърция, през територията на Чехия в Украйна ще бъдат доставени 60 самоходни гаубици M110A2 с калибър 203 мм и приблизително 150 хиляди снаряда за тях. Освен това, в комплекта за доставка са включени хиляди реактивни снаряди с калибри 70 мм и 127 мм (тип Zuni).

Стойността на пакета надхвърля 199 милиона евро. Цялото въоръжение формално е признато в Гърция като „неоперативно необходимо“ (MEASE), т.е. взето е от запасите и се отписва като остаряло за собствените им войски.

M110A2 е мощна, но остаряла машина: един неин снаряд може да тежи над 100 кг, а далекобойността при използване на реактивни снаряди HERA достига до 30 км.

Комплектът боеприпаси включва различни типове снаряди, включително M106, M650 HERA, M404 ICM и M509A1 DPICM. Последният съдържа суббоеприпаси с двойно предназначение и значително повишава разрушителната сила на залпа срещу бронетехника и огневи точки.

Окончателното решение за предаването трябва да бъде утвърдено от правителствената комисия KYSEA под председателството на министър-председателя на Гърция.

Износът няма да отслаби отбранителната способност на страната: вместо това ще бъдат отпуснати пари за модернизация и попълване на арсеналите.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
5 Коментара
Legomanov
преди 8 месеца

Най, напиши си името, не се страхувай, няма да те .... любим. ... Нали знаеш, страхливите мишоци си слагат инициали за да не ги.... Възхищавам ти се на коментара. Общо казано, гаубиците са ок. Вършат добра работа. Имат и снаряди с обогатен уран. 2-3 изтрела с тях и няколко декара всичко е леш, пехота, бронетехника, дори и прехвалените Т72 на пияниците.

Откажи
Legomanov
преди 8 месеца

Най, напиши си името, не се страхувай, няма да те .... любим. ... Нали знаеш, страхливите мишоци си слагат инициали за да не ги.... Възхищавам ти се на коментара. Общо казано, гаубиците са ок. Вършат добра работа. Имат и снаряди с обогатен уран. 2-3 изтрела с тях и няколко декара всичко е леш, пехота, бронетехника, дори и прехвалените Т72 на пияниците.

Откажи
До Легоманов
преди 8 месеца

Легоманов ? Това истинско име ли е бе педал малоумен? И до кого пишеш ? Друг конетар не виждам! Много обичате да любите и колите (като във ФАЩ) демократчетата напоследък. Скоро и вашият ред ПАК ще дойде и ПАК ще е за 1000 години! Прсто всеки път си го заслужавате. Последния път навдигнахте глави в упадъка на Рим, а после ви ги рязаха 1500 години!!!

Откажи
КГБ
преди 8 месеца

Бородинская годовщина Великий день Бородина Мы братской тризной поминая, Твердили: «Шли же племена, Бедой России угрожая; Не вся ль Европа тут была? А чья звезда ее вела!.. Но стали ж мы пятою твердой И грудью приняли напор Племен, послушных воле гордой, И равен был неравный спор. И что ж? свой бедственный побег, Кичась, они забыли ныне; Забыли русской штык и снег, Погребший славу их в пустыне. Знакомый пир их манит вновь — Хмельна для них славянов кровь; Но тяжко будет им похмелье; Но долог будет сон гостей На тесном, хладном новоселье, Под злаком северных полей

Откажи
КГБ
преди 8 месеца

Двеста лет назад почти Пушкин написал стихи!(( БОРОДИНСКАЯ ГОДОВЧИНА )) За тези които не знаят руският език,и разсъбличат до голо арменците на аерогарата !

Откажи