Ужасът в Еквадор: 262 станаха жертвите на най-мощния земен трус

Пострадалите са над 2500 души

https://blitz.bg/svyat/uzhasat-v-ekvador-262-stanaha-zhertvite-na-nay-moshtniya-zemen-trus_news406120.html Blitz.bg

262 станаха жертвите на най-мощния земен трус. Пострадалите от страшното земетресение надхвърлят 2500 души. Това съобщи зам.-министърът на вътрешните работи Диего Фуентес. Броят на ранените е 2527 души, уточнява той. "Вероятно и тази цифра ще нараства", допълва Фуентес.

Президентът на страната Рафаел Кореа посети град Манта, който най-страшно пострада от удара на стихията.



"В момента приоритет ни е разчистването на развалините с цел да бъдат открити оцелели", подчертава президентът. Властите в страната са отделили 300 милиона долара за ликвидиране последиците от мощния трус. Мобилизирани са допълнителни сили на реда, лекари, спасители, армията. В Еквадор е обявено извънредно положение, а властите в страната призовават населението да запази спокойствие. 

Превод: БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай