В Ингушетия ще глобяват за крадене на булка

1 милион рубли е наказанието, ако си вземеш жена по стария начин

https://blitz.bg/svyat/v-ingushetiya-shte-globyavat-za-kradene-na-bulka_news207548.html Blitz.bg

Властите в Ингушетия искат да въведат глоба от един милион рубли за крадене на булка, предаде ИТАР-ТАСС. На 29 юни в Магас администрацията и мюфтийството на Ингушетия ще проведат конференция против посегателствата върху честта и правата на човека, на която ще бъдат предложени мерки за борба с кражбата на момичета.

„Ще бъде прието обръщение към жителите на републиката, в което старейшините ще осъдят действията на младите хора, посягащи на честта и правата на човека”, заяви Алихан Налгиев, началник на президентския отдел по национални и религиозни отношения.

Участниците в конференцията планират да се обърнат към Народното събрание на републиката с искане за въвеждане на глоба от един милион рубли за крадене на булки ./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай