
На 4 октомври подводницата е влязла в държавни изпитания в Балтийско море. Като част от тестовете са предоставени програма за гмуркане и оценка на управляемостта на подводницата при различни режими на водене.
Жителите на Санкт Петербург успяха да снимат подводницата. Напускайки доковете, тя мина през центъра на Санкт Петербург и се отправи към Балтийско море.
Превод: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.