В Санкт Петербург снимаха най-новата подводница, плуваща по Нева

Петропавловск-Камчатски премина изпитания в Балтийско море

https://blitz.bg/svyat/v-sankt-peterburg-snimaha-nay-novata-podvodnica-pluvashta-po-neva_news701230.html Blitz.bg
Подводницата Петропавловск-Камчатски, построена в Адмиралтейските корабостроителници за Тихоокеанския флот, тръгна по Нева.



На 4 октомври подводницата е влязла в държавни изпитания в Балтийско море. Като част от тестовете са предоставени програма за гмуркане и оценка на управляемостта на подводницата при различни режими на водене.

Жителите на Санкт Петербург успяха да снимат подводницата. Напускайки доковете, тя мина през центъра на Санкт Петербург и се отправи към Балтийско море.

Превод: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай