В Швеция е страшно!

Трима души бяха ранени в Норчепинг, когато полицаи стреляха с предупредителни изстрели по бунтуващите се

https://blitz.bg/svyat/v-shveciya-e-strashno_news880988.html Blitz.bg
Повече от 40 души бяха арестувани след насилствени сблъсъци в Швеция между полицията и населението. Хората се бунтуват от плановете на крайнодясна група да изгори копия на Корана, съобщи ВВС.

Трима души бяха ранени в Норчепинг, когато полицаи стреляха с предупредителни изстрели по бунтуващите се, съобщи полицията.

Насилието бе предизвикано от поредица от митинги, организирани от датско-шведския политик Расмус Палудан.

Той казва, че е изгорил копие от свещената книга за исляма и иска да го направи отново.

Мюсюлманите смятат Корана за свещеното Божие слово и разглеждат всяко умишлено увреждане или проява на неуважение към него като дълбоко обидно.

Саудитска Арабия осъди това, което нарече „умишлена злоупотреба със свещения Коран от някои екстремисти в Швеция, както и провокация и подстрекателство срещу мюсюлманите“.

Иран и Ирак по-рано извикаха шведските посланици, за да внесат протестни ноти.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай