С изстрелването на ракетата на 5 април КНДР не е успяла да изведе спътник в околоземна орбита въпреки съобщенията на официален Пхенян, се посочва в доклад на японското министерстов на отбраната.
В документа се посочва, че ракетата не е извела спътник в орбита, тъй като не е забелязан полет на такъв космически апарат. Обяснението е, че ракетата не е набрала нужната скорост за целта. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.