Японка осъдена на смърт, сложила отрова в къри

https://blitz.bg/svyat/yaponka-osadena-na-smart-slozhila-otrova-v-kari_news45336.html Blitz.bg

Върховният съд в Япония осъди на смърт жена за това, че е причинила смъртта на четирима и отровила повече от 60 души, като сложила отрова в ястие с къри на летния фестивал през 1998 година, случай широко раздухван от местните медии, предаде Ройтерс.


Този инцидент шокира Япония, където престъпността е относително ниска, а масовите убийства изключително редки. Върховният съд потвърди смъртната присъдата на по-долната инстанция за подсъдимата Масуми Хияши, на 47 години, за престъплението, извършено в западния японски град Вакаяма. Самата Хияши отрича да е замесена в престъплението в няколко интервюта за местни медии. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай