Японска компания прави бира от “космически” ечемик

https://blitz.bg/svyat/yaponska-kompaniya-pravi-bira-ot-kosmicheski-echemik_news25286.html Blitz.bg

Японската бирена компания “Сапоро” /Sapporo Breweries Ltd./ обяви, че през януари ще проведе дегустация на първата в света бира, при направата на която е използвана третата реколта от ечемика, който в продължение на пет месеца е бил в руската част на Международната космическа станция.

Експертите вече са направили тест за микроби и са дали на лабораторни животни и доброволци от компанията – производител да пробват напитката, отбелязва ИТАР-ТАСС. Общо досега са сварени само 100 литра от тази бира. В предстоящата дегустация ще могат да участват 30 двойки, подбрани с помощта на лотария. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай