Жена от Ню Йорк беше обвинена в кражбата на 12 милиона долара в злато и бижута за период от 6 години, предаде Ройтерс.
Тя криела откраднатото от работодателите си в обложката на джобната си книга. Областният прокурор на Ню Йорк обвини 50-годишната Териса Тембънтинг кражба първа степен и незаконно притежаване на собственост на Jacmel Jewelry Inc. През януари инвентарна ревизия, проведена във фирмата, установила липсата на 386 кг. злато на стойност 12 милиона долара. След стартирането на разследване Териса върнала на Jacmel куфар с 30 кг. злато. На 13 февруари още 204 кг. от ценния метал били намерени в къщата на жената. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.