След самоубийствен атентат, извършен от жена, в столицата на Ирак Багдад загинаха 13 души.
Жената се е самовзривила, като по този начин е причинила и смъртта на 13 шиитски поклонници в североизточен район на Багдад, предаде Ройтерс. По данни на местните власти са ранени още 38 души.
Тази седмица хиляди шиити изпълват улиците на иракската столица, тръгвайки на поклонение към град Кербала, отстоящ на около 80 км югозападно от Багдад, за да участват в религиозния празник Арбаин. Самоубийственият атентат е извършен точно в момент, когато на улицата е имало много поклонници. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.