Жители на Донецк заснеха на ВИДЕО бягащата от града мисия на ОССЕ

Европейските наблюдатели преди всичко се погрижили за личната си сигурност

https://blitz.bg/svyat/zhiteli-na-doneck-zasneha-na-video-byagashtata-ot-grada-misiya-na-osse_news485146.html Blitz.bg

Жители на Донецк публикуваха в интернет видео, на което се вижда как три коли на мисията на ОССЕ напускат спешно града.

Авторът иронизира ставащото, като отбелязва, че наблюдателите на Евросъюза твърде много бързат и тяхното отпътуване по-скоро прилича на бягство. „Ето нашата доблестна ОССЕ в Донецк. Една, втора кола, а ето я и третата с ремарке, вече с вещите” – добавя той.
 
Снощи наблюдатели от Специалната мониторингова мисия (СММ) на ОССЕ в Украйна констатира наличие на танкове и реактивни системи за залпов огън (РСЗО) в контролираната от украинците Авдеевка.
 
Опълченци и украинци взаимно се обвиняват за изостряне на ситуацията в Донбас и за опит да преодолеят линията на съприкосновение.
 
Превод и редакция: БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай