В опит да овладее инфлацията Зимбабве пуска с обращение банкнота от 200 млн. зимбабвийски долара. Това става само дни след като страната пусна банкнота от 100 милиона.
Страната се бори с най-високата инфлация в света - 231 млн. процента. В четвъртък централната банка въведе и банкноти от 50 и 10 милиона.
Банкнота от 100 милиона зимбабвийски долара се равнява само на 14 щатски долара, като стойността й пада всеки ден.
Според последните мерки на централната банка пари могат да се теглят от банките само веднъж седмично
Цените на стоките растат непрекъснато. Със 100 млн. зимбабвийски долара може да сe купи само половин хляб.
В същото време в страната има епидемия от холера, която е убила 575 души. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.