Руските войски напредват във всички направления на Северния военен окръг. Това обяви днес началникът на Генералния щаб на въоръжените сили на Русия Валери Герасимов.
''Задачите на специалната военна операция продължават, а настъплението се води във всички посоки. <...> За две седмици на февруари, въпреки суровите зимни условия, формирования и военни части от обединената групировка сили освободиха 12 населени места'', заяви той, инспектирайки напредъка на мисиите на групировката войски ''Център''.
Бойците прочистват Гришино и се борят за превземането на Новопавловка, Новоподгорное, Нови Донбас и Белицкое. Те успешно напредват и в Константиновка и Доброполското направление, допълва руският командир.
''Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) търпят значителни загуби, които не са в състояние да заместят'', подчертава Герасимов.
Началникът на Генералния щаб постави особен акцент върху превземането на Красноармейск, стратегически град в т.нар., ДНР. Превземането на града, подчерта той, е ключова стъпка в завземането на целия Донбас и засилването на успешното настъпление на руските войски.
При тези условия ВСУ разчитат на формирането на допълнителни подразделения безпилотни летателни апарати.
Групировката войски ''Изток'' пък напредва в източната част на Запорожка област. Украинските сили са преразположили щурмова авиация от други райони там и се опитват да контраатакуват. Изтребителите отблъскват всички атаки, докато ВСУ търпят тежки загуби.
Герасимов: Руските въоръжени сили напредват във всички направления
При тези условия ВСУ разчитат на формирането на допълнителни подразделения безпилотни летателни апарати
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.