Момиче се роди със сърцето си извън гръдния кош, но обича да го гледа как тупти (СНИМКИ/ВИДЕО)

https://blitz.bg/zdrave/momiche-se-rodi-sas-sarceto-si-izvan-gradniya-kosh-no-obicha-da-go-gleda-kak-tupti-snimkivideo_news544994.html Blitz.bg

Малко момиченце е родено със сърцето си извън гръдния ѝ кош. То може да изскочи още навън, дори когато тя лекичко се смее. Вирсавия Борун (Virsaviya Borun) страда от торако-абдоминален синдром, което означава, че нейното сърце е защитено само от тънката ѝ кожа, а гръдните кости просто ги няма. Няма ги също диафрагмата и коремните мускули, пише в. "Сън".

Рядкото забоялване засяга само петима на един милион души. Затова, когато то било установено у Вирсавия, на семейството било казано да се готви за най-лошото.

Рускинята обаче продължава и днес да опровергава лошите прогнози на лекарите. По-рано тази година тя пътува до Флорида, започна да взима лекарства за намаляване на кръвното ѝ налягане, за да може тя в бъдеще да се подложи на операция, която да ѝ промени живота към добро.

За Вирсавия е било разказвано и в миналото, но тези дни тя сподели ново свое видео. От кадрите не става много ясно в какво здраве е момичето.

 Превод и редакция: БЛИЦ
 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай